Hotel Metropol w Warszawie

Lokalne atrakcje

Warszawa to wyjątkowe miasto, głównie za sprawą bogatej historii, wielu zabytków i nowoczesnych budowli, oferty kulturalnej i handlowej. To miasto pełne kontrastów, różnych wpływów i zmian, dlatego też polecamy dobrze zaplanować pobyt w Warszawie, aby w pełni poznać to dynamiczne miasto i niczego nie stracić.

Centrum Nauki Kopernik

Największe muzeum nauki w Polsce i jedna z największych oraz najbardziej zaawansowanych instytucji naukowych w Europie. Kompleks Centrum Nauki Kopernik składa się między innymi z budynków z wystawami stałymi lub czasowymi, laboratoriami, multimedialnym planetarium oraz Parkiem Odkrywców, gdzie można przeprowadzać eksperymenty pod gołym niebem. Budynek został wzniesiony na brzegu Wisły, w samym sercu Warszawy, i stał się atrakcją dla małych i dużych, dla rodzin i indywidualnych zwiedzających. Muzeum gwarantuje świetną zabawę!

Pałac w Wilanowie

Został zbudowany w XVII wieku dla króla Jana III Sobieskiego i był wielokrotnie rozbudowywany przez kolejnych właścicieli. Pałac przetrwał zabory i obydwie wojny światowe, dołączając do grona najważniejszych budowli królewskich, świadków historii i dziedzictwa artystyczno-arystokratycznego Polski. Obecnie szeroko udostępnia swoje unikalne wnętrza i zachwycające ogrody na wydarzenia artystyczne i koncerty, stając się ważnym centrum kulturalnym.

Łazienki Królewskie

Największy w Warszawie zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na powierzchni około 76 hektarów zachwyca pięknymi parkami, budowlami, rzeźbami i innymi dziełami sztuki. Obecnie jest jednym z centrów kulturalnych Warszawy. Na jego terenie znajduje się słynny pomnik Fryderyka Chopina. W sezonie wiosenno-letnim gromadzą się wokół niego na koncertach pod gołym niebem miłośnicy tego wielkiego pianisty. Na terenie parku mieszkają pawie królewskie oraz liczne rodziny wiewiórek. Na terenie parku mieszkają pawie królewskie oraz liczne rodziny wiewiórek.

Bulwary Wiślane

Znajdują się na lewym brzegu Wisły, pomiędzy warszawskimi mostami. Oferują wiele atrakcji zarówno dla rodzin, jak i turystów indywidualnych, między innymi: Centrum Nauki Kopernik, deptak, zieleń, pergole oraz wiele punktów gastronomicznych. Bulwarami dojdziesz do Podzamcza i Multimedialnego Parku Fontann.

Stare Miasto

Historyczna, najstarsza część miasta, założona w XIII wieku jako siedziba króla. Podczas drugiej wojny światowej Stare Miasto zostało zniszczone w 90%, jednakże dzięki pieczołowitej odbudowie zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zamek Królewski

Został zbudowany w XIII wieku jako rezydencja książąt mazowieckich. Odbudowana po wojennych zniszczeniach zakończyła się w 1984 roku.

Pomnik Fryderyka Chopina

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Warszawy, o każdej porze roku ulubieniec fotografów. Pomnik stoi naprzeciwko wejścia do Łazienek Królewskich od strony Alej Ujazdowskich. W sezonie wiosenno-letnim wokół pomnika gromadzą się na koncertach pod gołym niebem miłośnicy wielkiego pianisty.

Kościół Świętego Krzyża

Jeden z najsłynniejszych barokowych kościołów w Warszawie. Po śmierci Fryderyka Chopina w Paryżu, urna z jego sercem zostało przewieziona do Polski i złożona w Kościele Świętego Krzyża.

Muzeum Fryderyka Chopina

Mieści się w odnowionym Zamku Ostrogskich i jest najbardziej nowoczesnym, interaktywnym muzeum biograficznym w Europie.

Złote Tarasy

Jeden z największych w Warszawie kompleksów handlowo-biurowo-rozrywkowych, na którego terenie znajdują się liczne sklepy międzynarodowych marek, butiki, kino i restauracje.
Powrót na górę